Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podróżowaliśmy do granic

Utworzono dnia 17.11.2017
Czcionka:

W czwartek, 16 listopada, do morzeszczyńskiej biblioteki zawitał Robert Czerniak, podróżnik oraz współautor książki „Podróże do granic”. Obieżyświat spotkał się z uczniami klas VII miejscowej podstawówki. Opowiedział im o swoich doświadczeniach podróżniczych po Australii i Ameryce Południowej, które odwiedził wraz ze swoim synem, Joachimem.

Swoją relację ubogacił barwną fotorelacja z odwiedzonych miejsc. Młodzi czytelnicy mieli okazję poznać tajemnicę bumerangu, jak również zobaczyć, jak dawniej lakowano przesyłki.

Podróże do granic to trzy rozdziały życia opowiadające prawdziwą historię Joachima i Roberta Czerniaków. Historię o przyjaźni, którą we współczesnych czasach zbudował ojciec ze swoim synem. Ta silna więź powstała przede wszystkim dzięki dalekim podróżom, twardemu spartańskiemu życiu, a także innemu, odbiegającemu często od utartych kanonów, sposobowi postrzegania otaczającego świata. Przyjaciele wspólnie przeżywają wiele perypetii i pomagają sobie w trudnych życiowo sytuacjach, które dopadają ich nie tylko na krańcach świata, ale też w polskiej rzeczywistości.

Dziewiętnastoletni Joachim po powrocie z wyprawy przez Amerykę Łacińską dowiaduje się, że jest chory na nowotwór mózgu. Podtrzymywany emocjonalnie przez ojca nie traci jednak nadziei i poddaje się ryzykownemu trybowi leczenia. W trzecim roku od operacji postanawia upublicznić informacje o swojej chorobie. Nie dlatego, żeby zaistnieć w środkach masowego przekazu czy mediach społecznościowych – tylko po to, by pomóc wszystkim tym, którzy zmagają się z nowotworami i potrzebują pozytywnego przykładu, że z „rakiem” można się „zaprzyjaźnić” i przy odrobinie szczęścia wygrać. Chce bowiem spełnić swoje marzenie i aby tego dokonać za cenę tysięcy godzin treningu, próbuje powrócić do dawnego zdrowia. A wszystko to na skrzydłach śmiałej wizji, żeby kolejny Nowy Rok przywitać oglądając pokaz sztucznych ogni w Sydney.

Tytuł książki nawiązuje do granic, które bohaterowie razem przekraczali. Były to nie tylko granice państwowe i kulturowe, ale przede wszystkim granice wytrzymałości własnego ciała, jak również granice wyobraźni oraz marzeń.

To początek spotkań z autorami książek i podróżnikami w morzeszczyńskiej bibliotece.

Podróże do granic

Utworzono dnia 17.11.2017, 12:32

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 53

W poprzednim tygodniu: 94

W tym miesiącu: 206

W poprzednim miesiącu: 392

Wszystkich: 18158