Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Kolędy i pastorałki zabrzmią w Nowej Cerkwi

Utworzono dnia 08.01.2023
Czcionka:

Tradycją polską okresu Bożego Narodzenia jest wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Toteż samorządowa instytucja kultury Gminy Morzeszczyn serdecznie zaprasza do udziału w Koncercie Noworocznym pn. „Kolędy i pastorałki”.

piątek, 20 stycznia | godz. 18:00 | kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Nowej Cerkwi

wstęp wolny!

Wystąpią: Chór SICUT AVIS ze Starogardu Gdańskiego i  Chór LABRIS z Morzeszczyna. Towarzyszyć im będzie zespół instrumentalny, a wystąpią pod dyrekcją Łukasza Kiełpińskiego.

Tym wydarzeniem zespół Biblioteki – Ośrodka Kultury w Morzeszczynie pragnie podziękować mieszkankom i mieszkańcom gminy, jak również wszystkim partnerom i przyjaciołom instytucji, za owocną współpracę w minionym roku.

W czasie wydarzenie zostanie po raz szósty wręczona nagroda AMICUS CERTUS za rok 2022 dla niezawodnego ambasadora samorządowej instytucji kultury Gminy Morzeszczyn.

ŁUKASZ KIEŁPIŃSKI – w 2020 roku ukończył studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku o specjalności Muzyka Kościelna w klasie organów mgr Ewy Rytel oraz w klasie dyrygowania prof. dr hab. Aleksandry Gruczy-Rogalskiej (studia licencjackie), oraz dr hab. Sławomira Bronka (studia magisterskie). W 2018 powołał do istnienia chór Sicut Avis, z którym odnosi sukcesy. Jest członkiem męskiego zespołu Vox Intensa, który specjalizuje się w wykonawstwie chorału gregoriańskiego i muzyki polifonicznej dawnych epok muzycznych. Regularnie uczestniczy w kursach z zakresu emisji głosu i dyrygentury. Jest organizatorem koncertów muzyki klasycznej w Starogardzie Gdańskim. W 2022 r. prowadzi Chór LABRIS działający przy Bibliotece – Ośrodku Kultury w Morzeszczynie.

CHÓR SICUT AVIS – powstał w lutym 2018 roku przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim. W swoich szeregach skupia mieszkańców Starogardu Gdańskiego i okolic. Chór tworzy grupa ludzi, którzy swoim śpiewem chcą ubogacać uroczystości kościelne i inne wydarzenia kulturalne. W lipcu 2019 roku koncertowali podczas Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Sierakowicach oraz wzięli udział w 11. Toskańskim Festiwalu Muzyki Chóralnej i Orkiestrowej we Włoszech, gdzie wykonali dwa koncerty. We wrześniu tego samego roku na 21. Festiwalu Pieśni Chóralnej w Czersku chór zdobył srebrne pasmo. W 2020 roku chórzystki i chórzyści mieli przyjemność wykonać koncert z okazji odpustu parafii św. Bartłomieja w Szczepanowie i Dni Szczepanowa. W grudniu 2020 chór zdobył Srebrny Dyplom podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Chórów On-line Wysoka 2020. 

CHÓR LABRIS – powstał w 2012 r. z inicjatywy ówczesnej dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Morzeszczynie, Celiny Mueller. Pierwszą jego dyrygentką była Karolina Kornas, zaś później (do 2022 r.) Karolina Górska. W skład grupy wchodzi aktualnie kilkanaście chórzystek, które chętnie rozwijają amatorsko swoje pasje muzyczne, a przy tym występują w czasie lokalnych wydarzeń kulturalnych i patriotycznych. LABRIS był organizatorem 6. edycji Przeglądów Chórów Pomorskich w Dzierżążnie i Nowej Cerkwi.

 

Kalendarium

Luty 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5