Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Akcja Menstruacja w szkołach Gminy Morzeszczyn

Utworzono dnia 06.04.2022

Do naszej biblioteki przybyły produkty od fundacji Akcja Menstruacja, które niebawem trafią do szkół w Gminie Morzeszczyn. Przy wsparciu Stowarzyszenia DRABKA oraz dzięki współpracy z dyrekcją i nauczycielami pobliskich podstawówek w toaletach pojawią się ogólnodostępne pudełeczka i/lub plakaty ze środkami menstruacyjnymi. Uczniowie będą również uczestniczyć w spotkaniach edukacyjnych na temat miesiączki i ubóstwa menstruacyjnego.

czytaj dalej na temat: Akcja Menstruacja w szkołach Gminy Morzeszczyn

Matematyka jest w bibliotece

Utworzono dnia 06.04.2022

W ostatnich dniach naszą bibliotekę odwiedziła wspaniała grupa młodzieży klas 8 ze Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie, która zajmuje się poszukiwaniem królowej nauk w różnych miejscach i dziedzinach życia. Jak się okazuje, w bibliotece panują nie tylko litery, ale i cyfry, które bardzo ułatwiają naszą pracę. Matematyka jest wokół nas i o tym właśnie rozmawialiśmy podczas spotkań.

czytaj dalej na temat: Matematyka jest w bibliotece

Damian Domański Pomorskim Bibliotekarzem Roku 2021

Utworzono dnia 18.03.2022

Damian Domański, dyrektor Biblioteki Morzeszczyn i p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Morzeszczynie, decyzją Kapituły Okręgu Pomorskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, został Pomorskim Bibliotekarzem Roku 2021. Tym samym dołączył on do grona jedenastu najlepszych bibliotekarzy w woj. pomorskim

czytaj dalej na temat: Damian Domański Pomorskim Bibliotekarzem Roku 2021

Podsumowanie Ferii Zimowych 2022

Utworzono dnia 17.03.2022

W bieżącym roku podczas Ferii Zimowych, które trwały od 14 do 27 lutego, Biblioteka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie połączyły swoje siły w organizacji zajęć czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. W ciągu dwutygodniowej przerwy szkolnej na terenie Gminy Morzeszczyn odbywały się liczne warsztaty oraz pokazy.

czytaj dalej na temat: Podsumowanie Ferii Zimowych 2022

O działaniach naszej biblioteki w programie Dycht Kociewie

Utworzono dnia 09.03.2022

8 marca na antenie TVP Gdańsk odbyła się emisja programu „Dycht Kociewie” z udziałem pracowników instytucji kultury z Morzeszczyna. Materiał jest elementem promocji naszej gminy i jej dziedzictwa w regionalnych mediach.

czytaj dalej na temat: O działaniach naszej biblioteki w programie Dycht Kociewie

Laser Wars | wyjazd do Gdańska

Utworzono dnia 17.02.2022

Ferie to wspaniały czas dla naszej biblioteki. W sposób szczególny skupiamy się na spędzaniu czasu z najmłodszymi, by umilić ich dni wolne od szkoły. Wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Morzeszczynie zorganizowaliśmy wyjazd dla młodzieży do Gdańska. Główną atrakcją był udział w grach Laser Wars.

czytaj dalej na temat: Laser Wars | wyjazd do Gdańska

Mała książka - wielki człowiek

Utworzono dnia 14.02.2022

Biblioteka Morzeszczyn zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji Mała książka - wielki człowiek. Ma ona zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do jednej z placówek bibliotecznych na terenie Gminy Morzeszczyn, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

czytaj dalej na temat: Mała książka - wielki człowiek

Barwne Kociewie – ETNOkolorowanki

Utworzono dnia 10.02.2022

Chcesz rozbudzić w dziecku poczucie bycia Kociewianką lub Kociewiakiem i zachęcić je do poznawania wzornictwa Kociewia?  Pragniesz w nietuzinkowy sposób nauczyć go zasad bezpieczeństwa na drodze? A może jesteś nauczycielem lub nauczycielką i brakuje Ci nietuzinkowych materiałów do przeprowadzenia lekcji regionalnej? Mam zatem coś dla Ciebie!

czytaj dalej na temat: Barwne Kociewie – ETNOkolorowanki

Kalendarium

Sierpień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4